Erkek Lazer Epilasyonu

Erkek Lazer Epilasyonu

Erkek Lazer Epilasyonu; Lazer epilasyon cihzalarının teknolojisini anlamak için lazerin nasıl etki ettiğini anlatarak işe başlamak istiyoruz. Vücudumuzdaki kıllar kıl kökü adı verilen ve kılı üreten hücrelerin bulunduğu yerde üretilirler. Her insanda kıl kök sayısı birbirine yakındır. Kadın ve erkekte kıl kök sayısı aynıdır.

Kıl köklerinin kıl üretmesi için ergenlik çağındaki hormonlara ihtiyaç vardır. Vücutta kıl üretimini tetikleyen hormon testesteron denilen erkeklik hormonudur. Erkeklik hormonu genç erkeklerde ergenlik çağında fazlaca salınarak vücutta olması gereken normal kıllanmaya neden olur. Kadında ise bu hormonun seviyeleri düşüktür. Bu nedenle anlamlı tüylenme olmaz. Kadında tüylenme anormal tüylenme genelde hormonsal sorunlar nedeniyle meydana gelir.

Lazer epilasyonda amaç kılı üreten kıl köklerinin fonksiyonunu bozmaktır. Bu amaçla çeşitli lazer cihazları üretilmiştir. Bu lazer cihazları kılın yapısında bulunan siyah madde olan melanin üzerinden ya da direkt kıl köküne ulaşarak etki ederler. Kıl kök hücrelerine siyah renkli bu madde yoluyla tutulan lazer ışınları kök hücrelerini tahrip eder.

Böylece epilasyon kalıcı olarak sağlanabilir. Lazer epilasyon amacıyla kullanılan lazer cihazları, alexandrite ve diode lazer cihazları olarak bilinen lazer aletleridir. Bu lazer epilasyon cihazları kullanılan lazer aletinin teknik özelliklerine göre isimlendirilirler. Lazer cihazlarının dokulardaki yaptıkları etkiler dalga boylarına göre ayrı ayrı değerlendirilir. Lazer epilasyon cihazları bu değişik etkilerinden yararlanmak amacıyla birbirinden ayrı lazer aletleride üretilmiştir. Lazer epilasyon uygulamalarında size uygun lazer cihazına uzmanlar karar vermektedir.

Sırt Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyonu;

erkek lazer epilasyonu

erkek lazer epilasyonu

Sırt bölgesinde aşırı tüylenme erkeklerde rahatsız edici olabilmektedir. Erkeklerde sırt tüylenmeleri genetik yatkınlık olan kimselerde hormonlarında etkisi ile oluşur. Erkeklerde bu tüylenme bazen gerçekten rahatsız edici olabilir. Bazı erkekler bu tüyleri klasik yöntemlerle ağda, tıraş gibi çözmeye çalışmaktadır. Bu yöntemler geçicidir. Bu yöntemlerin yerini günümüzün modern yöntemi lazer epilasyon almıştır. Lazer epilasyon ile yaklaşık 6 seansta çok başarılı sonuçlar kalıcı olarak elde edilmektedir. Lazer epilasyonda sırt bölgesinde seans aralıkları 2 ay kadardır.

Sırt bölgesinde tüyler derinde yerleşmiştir. Bu nedenle doğru lazer ve doğru dozda uygulanırsa iyi sonuçlar alınmaktadır. Sırt bölgesi için en uygun ve etkili lazer tipi diode lazerlerdir. Diyot lazerler sırt bölgesindeki kıllarda 6 seansta başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Lazer epilasyon sırt bölgesi! lazer epilasyon sırt, Lazer epilasyon sırt için en iyi lazer hangisi? Lazer epilasyon sırt sonuçları ve uzman önerileri. İçin; aşağıdaki

Göğüs Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyonu; Kadınlarda göğüs arasında ya da meme ucunda oluşan kıllanmalarda da lazer epilasyon iyi bir çözümdür.

lazer epilasyon gogus

lazer epilasyon gogus

Özellikle göğüs arasındaki ince tüylenmelerde diyot lazer oldukça etkilidir. Göbek bölgesinde ve göbek çizgisinde oluşan kalın tüylenmelerde de lazer epilasyon tercih edilmektedir. Vücuttaki kılların gelişimi sırasında kılın kalınlaşıp büyümesinde erkeklik hormonu testesteronun önemli katkıları olmaktadır. Aslında erkek ve kadında kıl kökü sayısı aşağı yuları aynıdır. Fakat kadında kıllanma özel durumlar haricinde olmaz. Bunun nedeni erkekte kılların testesteron hormonu tarafından uyarılmasıdır.

Erkeklerde bacak, sırt, göğüs kıllarında genetik yatkınlıkta söz konusudur. Bazı ırklarda bu bölgelerde neredeyse kıl yoktur. Örneğin Uzakdoğu ırkında bu kıllanama çok nadirdir. Bizim gibi Akdeniz, Arap, Kürt, Türklerde erkeklerde ve hatta bazen kadınlarda bu bölgede aşırı kıllanma gözlenebilmektedir. Özellikle erkekte göğüsteki aşırı kıllar bazen kişilerin beyaz gömlek giymesini hatta kravat takmasını engelleyecek kadar aşırı olabilir.

Bu durumda lazer epilasyon oldukça iyi bir çözümdür. Lazer epilasyon kıl köklerini etkileyerek epilasyon sağlamaktadır. Fakat erkeklerde kıl kökleri biraz derinde olabilir ya da kıl kökünün tam tahribatı zor olabilir. Ayrıca erkeklik hormonu da kıl köklerinin tekrar kıl üretmesini tetikleyebilir. İşte tüm bu nedenlerle lazer epilasyon uygulamaları erkeklerde daha uzun süreç alabilir. Daha fazla seans gerekebilir.

“Erkek Lazer Epilasyonu” için 2 yorum

Enes

Bilgi alabilir miyim tel.0538 3852429

  admin

  Lütfen Bizi Arayınız
  Ankara 0533 083 96 03
  Atakent 0533 380 33 57
  Ataşehir 0533 380 33 02
  Bağdat caddesi 0533 380 33 12
  Bakırköy 0533 380 42 43
  Beylikdüzü 0533 380 33 19
  Etiler 0533 380 42 56
  Fulya 0533 380 33 79
  Kadıköy 0533 380 33 72
  Kocaeli 0533 083 96 28
  Üsküp +389 2 309 9500
  Sofya +359 877585664
  Erbil +964 7502491800

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir