Genital Lazer Epilasyon

Genital Lazer Epilasyon

Genital Lazer Epilasyon; Lazer epilasyon genital ve bikini bölgesinde en çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kadınlarda bu bölgelerde lazer epilasyon uygulamaları genelde geleneksel nedenlerle tercih edilmektedir. Bazen bu bölgede oluşan batıklarda lazer epilasyon uygulamasını zorunlu kılmaktadır. Btıkların güncel ve modern tedavisi lazerle yapılan epilasyondur.

Genital Lazer Epilasyon

Genital Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulaması ile ters büyüyen batık kıl kökü ortadan kalktığından batıkların ortadan kalktığı gözlenir. İlk seanslardan sonra bile batıklardaki iyileştirici etki gözlenir. Lazer epilasyon uygulaması bikini ve genital bölgede oldukça başarılıdır. Toplam 6 seansta genelde istenen sonuç elde edilir. Lazer epilasyon uygulaması genital bölgede batık ve tıraş zorluğu çeken erkeklerinde tercihi olmaktadır.

Genital bölgede kıllanma puberte dediğimiz ergenlik çağı ile başlar. Her kadında genital bölgede tüylenme olur. Bu normaldir. Bu bölgedeki tüylenmeyi oluşturan ana neden bölgedeki kılların hormonlara duyarlılığıdır. Ergenlik zamanında artan hormonsal değerler tüylenmeye neden olmaktadır. Bu bölgedeki kıllar kalın ve daha koyudur. Bu nedenle daha fazla melanin içerirler. Lazer epilasyon uygulamaları kıl köklerine etki eden bir uygulamadır. Kıllar kalın ve siyah olursa etki daha fazla olmaktadır. Bu nedenle lazer epilasyon için en uygun bölgelerden biri genital bölgedir. Genital bölgede klasik yöntemler bilindiği gibi zor uygulanır. Oysa lazer epilasyonun uygulaması oldukça kolaydır.

Klasik yöntemleri bu bölgede uygulamak çok ağrılı olabilir. Örneğin çoğu kişi tarafından yaptırılan ağda hem zahmetli hem de ağrılıdır. Lazer epilasyonda ise ağrı hem geçici hem de çok daha azdır. Etkin soğutma sitemleri sayesinde çoğu kişi minimal derecede ağrı duyumsar. Çok hassas olup korkanlar veya ağrı duyanlar için seanstan yaklaşık bir saat önce lokal anestezik kremler uygulanabilir. Böylece ağrı tamamen ortadan kaldırılabilir. Lazer epilasyon uygulamaları ergenlik çağı bittikten sonra önerilen uygulamalardır. Lazer epilasyonda lazer ışınları derinin altına geçmez bu nedenle tüm bölgelerde olduğu gibi bu bölgede de güvenle uygulanır. Lazer epilasyon kalıcı epilasyon sağlar. Genital bölge lazer epilasyonunda seansların aralıkları yaklaşık iki aydır. Seans aralarında jilet ile bölge temizlenebilir. Jileti bu bölgede kullanmanın hiçbir sakıncası olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir