Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Lazer epilasyon için konunun uzmanı yetkililerin uygun gördüğü kimselere test seansı yapılmaktadır. Test seansında uygun doz belirlenir ve cildin reaksiyonu değerlendirilir. Lazer epilasyonun etkin olup olmayacağı bu ilk denemelerde bile önemli derecede kestirilebilir. Lazer epilasyon için test seansları ücretsiz yapılmaktadır. Lazer epilasyon için birbirinden ayrı özelliklerde olan lazer çeşitleri kullanılmaktadır. Değişik lazerler çeşitlerinin duruma göre başarı oranları değişmektedir.

Lazer Epilasyon nasıl yapılır

Lazer Epilasyon nasıl yapılır

Size en uygun lazerin seçilerek uygulama yapılması gerekmektedir. Lazer epilasyonun güzellik merkezi ve salonlarda uygulanması yasaklanmıştır. Bundan sonra sadece tıp merkezi veya hastanelerde lazer epilasyon konusunda yetkili uzmanların uzmanlarının yönettiği kliniklerde işlemler yapılabilecektir. Bizim önerdiğimiz merkezlerde bu kriterlerin yanı sıra değişik tipte lazer çeşitlerinin de kullanılması göz önünde tutulmuştur.

Lazer epilasyon uygulaması için bir merkez seçerken bütçenizi ayarlamalısınız. Lazer epilasyon merkezi seçiminde sadece fiyat konusunu önemserseniz hata yaparsınız. Çünkü zaten fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynıdır. Lazer epilasyon seans fiyatları pahalı olsa da paket uygulamalarında çok cazip seçenekler sunulmaktadır. Bu nedenle pahalı bilinen merkezleri bile arayınız. Lazer epilasyon uygulamaları tüm dünyada çok yaygın olarak uygulanıyor.

Hangi Cihazlarla Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? En çok diode ve alexandrite lazerlerle uygulama yapıldığını görmekteyiz. Bu uygulamalarda seçim lazer uzmanlarınca yapılmaktadır. Uzmanlar lazer uygulamalarını size en uygun doz ve çeşidi kullanarak yaparlar.Lazer epilasyon cilt yüzeyinden uygulanır. Herhangi bir iğne vs. kullanılmaz. Lazer epilasyon uygulamasında hedef kıl köküdür. Hedefe ulaşmak için melanin denilen ve kökte yoğun bulunan boya maddesinin lazere sıkıca tutunması özelliğinden yararlanılır. Bu sayede lazer enerjisi kökte toplanır. Kökte toplanan lazer enerjisi aniden ısıya dönüşecektir. Isı ise kıl kök hücrelerini öldürür. Lazer epilasyon sonrasında tahrip olan kıl kökleri bir daha fonksiyon görmez. Lazer epilasyon uygulamalarının kalıcı ve başarılı olmasındaki ana neden işte budur. Yani kıl kökündeki kalıcı hücre harabiyeti olayın başlıca mekanizmasıdır.

Lazer Epilasyon Nedir

Epilasyon ile kastedilen şey genel olarak kalıcı bir yöntemi ifade etmektedir. Kalıcı sonuçları olan yöntemler modern epilasyon yöntemleridir. Bu yöntemler lazer epilasyon ve iğneli epilasyondur. Lazer epilasyon kolay uygulanabilmesi ve kalıcı sonuçları ile birçok kişi tarafından tercih edilen birincil yöntem haline gelmiştir. Bu amaçla yeni teknolojiler geliştitilmektedir. Bu teknolojik sistem üç tür lazer yöntemi geliştirmiştir. Bunlar alexandrite lazer, diode lazer ve nd:yag lazerdir.

Epilasyon yöntemleri arasında sayılan ve geçici yöntemler ya da klasik yöntemler olarak tarif edilen ağda, tüy dökücü kremler, epilatörler yavaş yavaş terk edilen yöntemler haline gelmiştir. Yeni teknolojiler hayatı kolaylaştırmaya devam etmektedir. Epilasyon kıl köklerini tahrip ederek kalıcı kıl azaltması yapan yöntemlere verilen addır. Günümüzde kalıcı epilasyon yapan iki yöntem vardır. Bunlar iğneli epilasyon ve lazer epilasyondur.

İğneli epilasyonda kıl köklerine elektrik enerjisi vererek kıl kökleri tahrip edilir. Bunu yaparken kıldan daha ince bir iğne ile köke girilir. Kıl köküne girildiğinden emin olununca elektrik verilir. Bu düşük dozda fakat kıl kök hücrelerine etkileyecek bir enerjidir. Böylece kök etkilenir ve epilasyon sağlanır. Fakat bir seferde kıl kökü tam etkilenmez bu nedenle tekrar eden seanslarla epilasyon yapılır. İğneli epilasyonda kıl köklerine tam ulaşmak beceri ister. Bazen yanlış uygulamalar cilt lekelerine neden olabilir. Birde iğneli epilasyon oldukça ağrılıdır. Kullanımı beceri ister. Çok uzun sürer. Büyük bölgelere uygulanması bu nedenle zordur. Lazer epilasyon lazer ışınları kullanılarak tapılan epilasyondur.

Lazer epilasyon kalıcı olarak epilasyon sağlayan bir yöntemdir. Bilinen epilasyon yöntemleri içinde en hızlısıdır. Lazer epilasyonun etkinliği ve yan etki ihtimalinin düşük olması nedeniyle tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları il başladığı 1980 yıllarından itibaren hızla gelişti ve yaygınlaştı. İlk epilasyon tipleri foto epilasyon iken peşinden gelişen lazer teknolojisi önemli derecede etkinliği ve güvenliği arttırdı. Lazer epilasyon ise kıl köklerine lazer ile etki etmektedir.

Lazer kıl köklerindeki melanine tutunur. Bu tutunma sonrası lazer enerjisi ısıya dönüşür. Isı ise kıl kök hücrelerini tahrip eder. Lazer bu işleri milisaniyelik sürede yapabilir. Lazer bölgeye atışlar şeklinde uygulanır. Her atışta belli bir alan taranmış olur. Taranan bu alandaki tüm kıllar etkilenir. Bu nedenle lazer çok hızlıdır. Yaklaşık tüm vücudu bile 2 saatte bitirmek olanaklıdır. Lazer uygulamalarında ağrı ve yan etki oldukça azdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir