Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz Lazer Epilasyonu; Yüz bölgesi lazer epilasyon uygulamalarında dikkatli davranılması gereken önemli bir bölgedir. Yüz bölgesinde kıl yapısı ve döngüsü diğer bölgelerden daha başka bir yapıya sahiptir. Bu nedenle doğru lazer epilasyon çeşidi ile işleme başlanması çok önemlidir. Yanlış lazer epilasyon uygulamaları yüz bölgesindeki ince tüylerin artmasına ve kalınlaşmasına neden olabilir. Bazen bu yanlış uygulamalaruygulama alanının ötesinde bile tüy çımasına tüylerin yavaş yavaş yayılmasına neden olur. Yani tüyleri azaltalım derken artışa neden olunabilir.

Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz bölgesinde özellikle alexandrite lazer epilasyon bu tür yan etkilere neden olabilir. Bu lazer epilasyon tipinin yüz, boyun ve ense bölgesi hatta sırt ve kollara uygulanmamasını önermekteyiz. Yüz bölgesinde en iyi lazer epilasyon çeşidi diyot lazerlerdir. Diode lazerler tetiklemeye neden olmamaktadır. İnce tüylerde de önemli derecede etkili lazerlerdir. Yüz bölgesindeki tüyler kalın bile olsa arada ince tüyler olacağı göz önünde tutulmalıdır. Bu sebeple yüz bölgesinde kıllar kalın bile olsa diyot lazer ile epilasyon önermekteyiz.

Yüz Lazer Epilasyon Uygulaması

Yüz Lazer Epilasyonu uygulaması; Lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce konunun uzmanları ön görüşme yaparlar. Ön görüşmede cilt ve kıl tipi değerlendirilir. Lazer epilasyon uygulaması için uygun olmayan bir durum olup olmadığı uzmanlar tarafından sorgulanır. Her şey uygun ise lazer epilasyon uygulaması öncesi hazırlıklara başlanabilir. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde uygulanacak bölgede ıslak bir mendille silinerek temizlenir. Sonra bölgedeki kıllar traş makinesi ile kısaltılır.

Yüz Lazer Epilasyonu Nasıl Yapılmalı?

Uygulayıcı ve uygulanacak kişi koruyucu gözlük takarlar. Daha sonra lazer cihazı çalıştırılarak lazer dozu ve pulse atım aralığı ayarlanır. Cihazın tipine göre uygulamak alana jel sürülür ya da sürülmez. Uygulamaya başlanır. Doz bu süreçte gerekirse değiştirilebilir. Lazer başlıkları genelde her atışta 15 mm karelik bir alana etki eder. Bu alandaki kılların her atışta etkilendiği gözlenir. Uygulama sırasında tüm bölge tek tek taranır. Her bölgeden 1 kez geçilerek işlem tamamlanır.

Lazerin her atış yapıldığı alanda kıl köklerinde hafif bir şişlik olur. Atış sırasında tolere edilebilen iğne batması şeklinde bir ağrı olur bu normaldir. Kıl köklerinin etkilendiğinin bir işaretidir. Ciltte hafif kızarma olağan bir durumdur. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde kıllar tıraş makinesi ile kısaltılır. Uygulamanın daha hızlı olması için siz seans öncesi kılları kısaltıp gelebilirsiniz. Böylece hijyenik kaygılarınızda ortadan kalkar. Uygulamadan 3 gün önce kılların kısaltılmış olması yeterlidir. Lazer epilasyon işleminden önce uygulanacak yere göre uzmanlar bazen bu bölgeleri işaretleyerek işleme başlarlar. Bu alanda dövme varsa üzeri kapatılır.

Benler işaretlenir ve daha sonra işleme başlanır. Lazer epilasyon işleminde atışlar sırasında kıl kökünde hafif bir yanma, iğne batması hissi tarzında bir acı hissedilir. Bu acı atış yapılan alandan diğerine geçerken azalır ve yok olur. Fazla acı duyuyorsanız mutlaka uzmana bilgi veriniz. Lazer epilasyon uygulandığı alanda oluşan kızarıklık ve hafif yanma geçicidir. Genelde uygulama yapılan alandaki kızarıklık 5-10 dakika içinde geçer. Yanma ise saniyeler içinde geçer. Yanma fazla ise uzmana bildirin.

Yanma hissi genelde soğuk uygulandığında kendiliğinden geçer. Lazer epilasyon işlemi kısa süren bir işlemdir. Örneğin 2 koltuk altı 3-5 dakika içinde bitirilir. Bacak uygulaması 30-40 dakika sonra biter. İşlemden sonra duruma göre 5-10 dakika soğutma uygulanarak cildinizde oluşan reaksiyonlar giderilir. Tüm reaksiyonlar kısa sürede geçer. İşlem sonrası soğutma yapılır. Uygulama yapılan alanlara 5–10 dakika kadar duruma göre ya da kızarıklık hafifleyene kadar soğuk kompres uygulaması yapılmalıdır. Daha sonra alan nemlendirici kremler sürülüp nemlendirilerek işlem sonlandırılır.

Yüz Lazer Epilasyon Fiyatları

Kadın: Bölge Seans Fiyatı
Yüz 202 TL
Çene 64 TL
Bıyık 64 TL
Koltukaltı 73 TL
Genital 183  TL
Yarım Alt Bacaklar 395  TL
Bacaklar Tüm 745  TL

Yüz Lazer Epilasyon Kampanya Fiyatları

Kadın: Bölge 6 Seans Paket Fiyatı – Kampanya
Tüm Yüz 909 TL
Çene 294 TL
Bıyık 294 TL
Koltukaltı 220 TL
Genital 575 TL
Yarım Alt Bacaklar 1325 TL
Koltukaltı+Genital Bölge+Yarım Alt Bacak 2120 TL
Bacaklar Tüm 2210 TL

“Yüz Lazer Epilasyonu” için 1 yorum

Yüz Lazer Epilasyon – Daphne Lazer – Acıbadem – Yüz Lazer Fiyatları

[…] cilde zarar vermez. Doğru dozlarda ve bizim önediğimiz lazerlerle yapılırsa sorun çıkmaz. Yüze lazer epilasyon yapan merkez profesyonel bir kuruluş olmalıdır. Lazerlerin cilde zararı olmadığı gibi bir […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir